X

O projekcie

Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z obszarów wiejskich woj. opolskiego oraz poprawa jakości usług edukacyjnych na tych terenach poprzez kompleksowe podejście do efektywnego kształcenia.

Cele szczegółowe:

1. Wzrost jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół w kształceniu kompetencji kluczowych z następującej tematyki: języki obce, ICT, przedsiębiorczość, nauki przyrodniczo-matematyczne oraz w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów w zakresie umiejętności uczenia się i wykorzystania w tym procesie technologii ICT.

2.Wdrożenie nowych form nauczania cechujących się wyższą skutecznością niż formy tradycyjne oraz narzędzi efektywnego zarządzania placówką oświatową przyczyniających się do poprawy jakości nauczania.

Projekt obejmuje wsparciem 11 szkół (po jednej na powiat), wyłonionych spośród szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne, położonych na obszarach wiejskich (szkoły z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz miast do 25 tyś. mieszkańców) woj. opolskiego.

Ponad 490 uczniów będzie objętych wsparciem w ramach projektu oraz 99 nauczycieli

Projekt reaguje bezpośrednio na problemy powstałe w wyniku ograniczonej, w stosunku do Fundacja Dla Dobra Publicznego (FDDP) została ustanowiorajowym Rejestrze Sądowym w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki zdrowotnej uzyskała Fundacja w czerwcu 2002r.

»Znajdź swoją szkołę
 title=

»Kalendarz
»Ankieta